Wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych dzieci

Key Largo i okolice

Key Largo Park: MM 100 po stronie oceanu

Doskonałe miejsce do gry w tenisa oraz na spacery. Boiska do koszykówki i siatkówki. Plac zabaw dla dzieci. Są również fontanny.

John Pennekamp Park: MM 103 po stronie oceanu

Oplata za wstęp jest niewysoka. Znakomite miejsce do nauki pływania z maską i rurką (snorkel). Atrakcją są rejsy katamaranem ze szklanym dnem, podczas których podziwiać można rafę koralową (rejsy dodatkowo płatne). Dowiedz się wcześniej o warunki pogodowe, jeśli mocno wieje i fale przekraczają 2 stopy może lepiej będzie wybrać się innego dnia.

Schronisko dla dzikich ptaków: MM 93,6 po stronie zatoki

Zwiedzanie bez opłat. Zwyczajowy datek do puszki na utrzymanie ptaków ok. 5$ za auto. Zwiedzanie samodzielne umożliwia oglądanie i obserwowanie dzikiego ptactwa w specjalnych ptaszarniach. Duża liczba gatunków, często spotyka się tu ptaki również poza klatkami.

Szpital dla żółwi: 2396 Overseas Hwy, Marathon

Możliwość obserwowania żółwi. Aby umówić się na odwiedziny i ustalić ceny należy zadzwonić na: (305) 743-5376 lub 1-800-362-3495 (telefony lokalne USA)

Park Narodowy Everglades:

Dwa wejścia do parku. Do bliższego prowadzącego do Flamingo dostać się można skręcając z US1 w lewo w Florida City i dalej za znakami. Drugie odległe o dobre 70 mil (Shark Valley) wymaga jazdy do US41, umożliwia za to zwiedzanie ze specjalnego autobusu (dodatkowo płatne), zwiedzanie z wypożyczonego roweru oraz odwiedzenie pobliskiej wioski indiańskiej w rezerwacie Indian Miccosukee. Zwiedzanie Parku możliwe jest z małymi dziećmi i dostępne dla osób na wózku, jest to okazja do spotkania wielu gatunków ptaków, zapoznania się z bogatą florą oraz obserwacja aligatorów i żółwi na wolności. Bilet zachowuje ważność 7 dni na wszystkie wejścia.

Centra handlowe Outlet Malls:

  1. Sawgrass Mills w Fort Lauderdale – największe na świecie centrum outlet. Ważne! Nie wybieraj się jeśli nie masz pieniędzy na wydanie 🙂
  2. Florida Keys Outlet Mall – zlokalizowane w Florida City. Dojazd US1 i w prawo w Palm Dr. Znakomite na popołudniową wyprawę. Wiele sklepów z markową odzieżą w rozsądnych cenach.

Robert is Here – po drodze do Everglades National Park

Znakomite mlecznoowocowe koktaile. Świetne na upał.

Alligator Farm

Zlokalizowane w Florida City. Można skorzystać z rejsu airboat – jednak nie jest to dobra propozycja dla miłośników ciszy. Można oglądać a nawet potrzymać aligatory, obejrzeć specjalny show z ich udziałem, przyglądać się wężom i innym zwierzętom. Szczegóły na ulotkach.

Carribean Water Sport: zlokalizowane w Westin Hotel

Wyprawa zapoznająca z przyrodą, piękny zachód słońca nad zatoką. Obserwowanie zwierząt na wolności nie jest zagwarantowane, ale przeżycia są warte doświadczenia. Można również skorzystać z wypożyczalni kajaków, popływać z rurką i maską lub wybrać się na ekscytujący, powietrzny parasailing.

Robbie’s Marina: MM 77

Świetne miejsce jeśli chcecie wziąć udział w połowie na prawdę dużych ryb

Fonzie’s Backyard Touch Tank:

Zlokalizowane tu w Island Dolphin Care. Duże akwarium będące domem dla wielu ryb i morskich stworzeń żyjących na wolności wspólnie z naszymi delfinami. Możesz zobaczyć i dotknąć żywej rozgwiazdy, pocałować „morskiego ogórka” co przynosi 7 lat szczęścia, pobawić się z krabem i innymi zwierzętami. Program oferowany jest podczas tygodniowej terapii z delfinami. Na wszystkie pytania dotyczące programu odpowie ci Sarah.