LUTY

01

Delfiny jako wsparcie terapii

Spotkanie z Island Dolphin Care

Spotkanie ma charakter informacyjny i ma na celu przybliżenie zagadnień udziału delfinów w terapii i samego ośrodka Island Dolphin Care.

Data i godzina spotkania: 1 lutego 2012 r. 11.00-17.00
Miejsce spotkania: Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Lindego
(ul. Piekary 5 w Poznaniu)

Spotkanie jest bezpłatne


Plan spotkania:

I część - prezentacja terapii i ośrodka Island Dolphin Care
II część - prezentacje rodziców
III część - dyskusja

Zarejestruj się

image dsc

Czym jest ośrodek Island Dolphin Care

Island Dolphin Care, Inc. (IDC) jest miejscem powołanym do tego, aby pomagać dzieciom ze specyficznymi potrzebami. W programie biorą udział rodzice (także rodzeństwo) niepełnosprawnych dzieci, którzy na co dzień zmagają się z rozwojowym, psychicznym i/lub fizycznym kalectwem swoich dzieci. Island Dolphin Care wierzy, że dzieci ze specyficznymi potrzebami mogą, a nawet powinny odnajdować pełną przyjemność w codziennych aktywnościach. Każde dziecko zasługuje na to, aby sie bawić, śmiać i mieć z tego jak najwięcej radości.

Prowadzący spotkanie

img2

Deena Hoagland

Dyrektor i terapeutka IDC

img3

Eli
Smith

Terapeuta IDC

img4

Peter
Hoagland

Dyrektor techniczny IDC

img5

Anna Zwolińska

Terapeutka i opiekunka polskich rodzin w IDC

Rodziny z IDC - czyli terapia w praktyce

Hania i Michał Rzepka z Emilką

Na delfinoterapię pojechaliśmy z Emilką pierwszy raz cztery lata temu. Chcieliśmy wspierać ją przede wszystkim w umiejętnościach komunikacyjnych i w przypadku Emilki sprawdziło się to znakomicie. Postępy były ogromne. Emilia nauczyła sie jak informować o swoich potrzebach, jak pokazywać co jej zdaniem jest ważne, jak "opowadać" nam o swoich sprawach. Otworzył jej się świat. Doświadczenia pierwszego pobytu skłoniły nas do kolejnych wyjazdów, w ubiegłym roku byliśmy tam już czwarty raz.

img8

Asia i Bartek Borysławscy z Oliwią

Oliwia brała udział w 4 tygodniowej terapii w IDC na przełomie maja i czerwca 2010 roku. Po powrocie z IDC zaobserwowaliśmy u Oliwii o wiele większą łatwość w przyswajaniu sobie nowych wiadomości oraz znaczną poprawę wymowy w zakresie doboru słów budowy zdań oraz artykułowaniu głosek. Ogólnie rzecz ujmując terapia spowodowała mocny rozwój umysłowy u Oliwii. W 2012 roku również na przełomie maja i czerwca Oliwia będzie brała udział w terapii ponownie, ponieważ wiemy że warto, a chwile spędzone w IDC oraz w towarzystwie tych inteligentnych zwierząt są bezcenne.

img8

Magda i Michał Lesiak z Hubertem

Mieliśmy przyjemność 3 razy uczestniczyć w delfinoterapii w ośrodku IDC w Key Largo na Florydzie. Każdy pobyt bardzo wiele pomógł Hubciowi, fizycznie i umysłowo. Zaczął samodzielnie siadać, dużo wokalizować i skupiać się na osobach, przedmiotach. Mamy nadzieję na kolejne wyjazdy i z niecierpliwością tego oczekujemy.

img8

Podziel się na Facebook

Kontakt: terapiadzieci.org | islanddolphincare.pl | islanddolphincare.org