Wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych dzieci

Delfiny

Island Dolphin Care znajduje się w Key Largo na Florydzie, w sąsiedztwie Dolphins Plus (www.dolphinsplus.com). To miejsce, gdzie każdy moze popływać z delfinami, gdzie prowadzi się badania naukowe oraz programy edukacyjne.  Na terenie obu ośrodków można zobaczyć 14 atlantyckich delfinów butlonosych. Squirt, Sarah, Bella i Fiji to delfiny przygotowane do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi i ich rodzinami.

SQUIRT

Piękna, pełna radości i skora do zabawy. Z matczyną miłością uwielbia przebywać z dziećmi. Jest niezwykle delikatna. Ma 3 małe zadrapania na płetwie grzbietowej. Ona także ma niezwykle krótki dziób. Jej długość to ok. 2,5 m., a waga wynosi ok.250 kg. 25 czerwca 2004 r. Squirt urodziła swoje pierwsze dziecko – Fiji. Jest wspaniałą matką.

SARAH

Nasza dziewczyna Gucciego. Bardzo inteligentna, ciekawa świata i wspaniała. Lubi różne nowe rzeczy i doświadzcenia. Sarah uwielbia brać udział w programie terapii. Sarah jest księżniczką wśród delfinów. Jest piękna i świadoma tego. Wie, czego chce i jak osiągnąć cel. Jest dumną matką Belli.

BELLA

Urodziła się 3 listopada 2000 r. Jest córką Sarahy i Fonziego (pierwszego delfina-terapeuty w IDC). Jest uroczym delfinem, uwielbiającym psocić i figlować. Lubi skakać bardzo wysoko, pływać najszybciej i mówić najgłośniej. Jest delfinem, który oddaje siebie w 110%. Jej unikatowe różowe ubarwienie wyróżnia ją spośród innych delfinów.

FIJI

Urodził się 25 czerwca 2004 r. Jest synem Squirt i Fonziego. Fiji jest bardzo ciekawy wszystkiego, co się wokół niego dzieje. Uwielbia bawić się roślinnością pod wodą i drobnymi morskimi zwierzętami.
Fiji wciąż uczy się, jak być terapeutą. Jest juz coraz lepszy i wykazuje coraz większe zainteresowanie dziećmi i wszystkim tym, co dzieje się podczas terapii.